Dlaczego warto wybrać świece naturalne?

0
Dlaczego warto wybrać świece naturalne?

Choć funkcjonalność świeczki dawno już została zastąpiona przez elektryczność, to miłość do niej wciąż nie maleje. Stała się ona bowiem wspaniałą dekoracją, idealnie wpasowującą się w każdą aranżację wnętrz. Dziś świece zapachowe są z kolei synonimem relaksu. Spełniają one bowiem rolę narzędzi kreujących przyjemną, odprężającą atmosferę. Nic dziwnego więc, że na rynku jest ich dostępnych bardzo dużo. Różnią się nie tylko pod względem wyglądu czy zapachu, ale także samego wosku. Dlaczego więc według popularnej ostatnio opinii parafinowe propozycje uznawane są za szkodliwe i co właściwie sprawia, że to właśnie naturalne świeczki zapachowe są szczególnie warte uznania? Dzisiaj wszystko wyjaśnimy.

Szkodliwość świec parafinowych - czego możesz nie wiedzieć?

Tak naprawdę świeczki można podzielić ze względu na pochodzenie wosku na dwa rodzaje: syntetyczne i naturalne. Do tych pierwszych zaliczają się produkty wykonane z parafiny. Obecnie jest ona najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o produkcje świeczek. Nie oznacza to jednak, że najlepszym. Podczas ich spalania do powietrza emitowane są różnorodne substancje, w tym także powszechnie uznane za szkodliwe dla zdrowia. Warto jednak zaznaczyć, że w dymie nie wydziela się ich na tyle dużo, by faktycznie odczuwać negatywne skutki. Kwestie te wywołują jednak wiele kontrowersji. Choć tak naprawdę brak jest konkretnych badań potwierdzających tę tezę, w internecie łatwo znaleźć wiele informacji o potencjalnym zagrożeniu dla zdrowia związanym z używaniem świeczek parafinowych. Z całą pewnością wiadomo natomiast, że ich produkcja ma zły wpływ na środowisko, ponieważ parafina powstaje jako produkt uboczny przy produkcji olejów bazowych w procesie odparafinowania. Dlatego właśnie obecnie wiele osób skłania się ku naturalnym alternatywom.

naturalna świeca sojowa

Świece naturalne sojowe - lepsza alternatywa?

Naturalne świece zapachowe do domu mogą być wykonane z wielu rodzaju wosków. Na rynku dostępne są warianty palmowe, rzepakowe, kokosowe, pszczele oraz drugie pod względem popularności, zaraz za parafinowymi - sojowe. Co więc składa się na popularność tego rodzaju świec zapachowych naturalnych? Jest to produkt pochodzenia roślinnego, co automatycznie wskazuje na mniejszą szkodliwość dla środowiska. Nie jest to jednak jedyna ich zaleta. Świece naturalne sojowe palą się znacznie dłużej niż parafina. Dzieje się tak, ponieważ wosk, z którego są stworzone, spala się w niższej temperaturze. Dodatkowo dym, który powstał w wyniku ich użytkowania, jest znacznie czystszy, co wskazuje na doskonałą alternatywę dla osób nie tylko dbających o dobro planety, ale także martwiących się o swoje zdrowie. Porównując natomiast z innymi propozycjami bazującymi na produktach roślinnych, świece naturalne sojowe są bardzo korzystne cenowo.

Olejki eteryczne - naturalne zapachy do świec

Mówiąc o świeczkach naturalnych zapachowych, trzeba także zwrócić uwagę na wszelkie użycie substancji aromatyzujących. Wszak nie tylko pochodzenie wosku jest ważne, ale także innych komponentów. Naturalne świece polskie swój wyjątkowy zapach zawdzięczają kombinacji olejków eterycznych. Wybierając takie warianty, ma się absolutną pewność, że podczas wieczornego relaksu nie wdycha się żadnych niebezpiecznych toksyn. Bardzo duża część zapachów wytwarzana jest za pomocą syntetycznych składników. Nie musi być to koniecznie coś złego, przecież nie każda substancja niepochodząca z natury jest toksyczna. Jednak, aby mieć całkowitą pewność co do bezpieczeństwa danego produktu, lepiej wybrać naturalne zapachy do świec na bazie olejków niezawierających ftalanów.

Naturalny knot - czyste spalanie

Nawet coś tak małego jak knot ma znaczenie, jeśli chodzi o wybór świec naturalnych w zaufanym sklepie. Często mogą być one częściowo wykonane z syntetycznych materiałów lub zatopione w parafinie, by lepiej się paliły. Istnieją także knoty z blaszanym rdzeniem, który zapewnia jego stabilność podczas spalania. Jednak jeśli komuś zależy na jak najmniejszej emisji szkodliwych substancji w swoim domu i ochronie środowiska, najlepiej jest wybrać świece woskowe z naturalnymi knotami wykonanymi w całości z ekologicznej bawełny. Inną alternatywą są także propozycje drewniane. Najlepiej wybrać warianty nieimpregnowane. Nie tylko są one pochodzenia naturalnego, ale podczas spalania charakterystycznie “trzaskają” przynosząc na myśl letnie ognisko.

Naturalna świeca sojowa to produkt prosto z natury - jego naturalne aromaty wypełniają każdą wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Choć z początku mogłoby się wydawać, że parafinowe alternatywy są korzystniejsze, przy wyborze warto także zwrócić uwagę na inne aspekty, takie jak jakość czy wpływ na środowisko

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl