Jakie świece wybrać do jogi lub medytacji?

0
Jakie świece wybrać do jogi lub medytacji?

Dzisiejsza rzeczywistość jest pełna stresu i ciągłej gonitwy z czasem. Nic dziwnego więc, że ludzie, chcąc oderwać się od pośpiechu i znaleźć wyciszenie uciekają się do różnorodnych technik mających swoje korzenie w przeszłości. Jedną z nich, która zyskała ogromne uznanie wśród zachodniej części świata jest najprawdopodobniej pochodząca z Indii joga. Pozornie mogłoby się wydawać, że świece mają mało wspólnego z tą aktywnością fizyczną, jednak w praktyce są one jej bardzo ważną częścią. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, dlaczego warto z nich korzystać podczas medytacji i jakie najlepiej wybrać.

Joga - na czym polega?

Choć wiele osób na początku swojej przygody z jogą może nie zdawać sobie z tego sprawy, nie polega ona tylko na samych ćwiczeniach. Medytacja jest bowiem bardzo ważną jej częścią. Joga to całościowy system filozofii indyjskiej zajmujący się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem a umysłem. Skupia się więc nie tylko na samym treningu, ale także dyscyplinie ducha - czyli właśnie medytacji. Osoby uprawiające jogę używają asan (póz) w celu uwolnienia energii i stymulacji niezrównoważonych czakr będących miejscami, gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych. Określają one sposób, w jaki ludzie doświadczają rzeczywistość poprzez reakcje emocjonalne. Kiedy energia w czakrze zostaje zablokowana, prowadzi to do zaburzenia równowagi fizycznej, psychicznej lub emocjonalnej. Uprawianie jogi ma więc pozytywny wpływ zarówno na ciało, jak i na duszę.

Dlaczego warto palić świeczki podczas medytacji czy uprawiania jogi?

świece do medytacji

Podczas uprawiania jogi niezbędna jest koncentracja, wyciszenie i wewnętrzny spokój - aby to osiągnąć muszą być zapewnione odpowiednie warunki. Miejsce, w którym uprawia się jogę nie może więc powodować rozproszenia uwagi, powinna panować w nim cisza i przyjazna atmosfera wprawiająca w relaks. Warto mieć to na uwadze podczas aranżacji specjalnie przeznaczonej w tym celu przestrzeni. Dla wielu osób niezwykle ważnym elementem wystroju będą świeczki. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wprawiają one w relaksujący nastrój. Dodatkowo skupienie się na migotaniu płomienia może pomóc w koncentracji, by wprowadzić się w stan medytacji.

Jakie świeczki będą nadawać się najlepiej?

Świece do medytacji i jogi powinny promować relaks ciała oraz duszy. W tym celu najczęściej wykorzystywane są warianty zapachowe, które pozwalają na chwilę zapomnieć o stresie związanym z codziennymi sprawami. Jednakże trzeba zauważyć, że wybór wariantów takich świeczek jest jednak ogromny, jak więc wybrać tą najlepszą? Oprócz osobistych preferencji co do zapachu dobrze jest także zwrócić uwagę na jej właściwości, istnieją bowiem takie opracowane specjalnie z myślą o osobach praktykujących jogę.

Świeczki z olejkami eterycznymi

Olejki eteryczne to naturalne substancje pochodzenia roślinnego, które znajdują szerokie wykorzystanie w aromaterapii. W niektórych nurtach przypisuje się im zdolność harmonizowania działania czakr. Na rynku można spotkać się z wieloma wariantami pozyskiwanymi z różnych rodzajów roślin. Konkretny olejek ma pomóc na dolegliwości zlokalizowane w okolicy danej czakry, warto więc zwrócić uwagę na skład wybranej świecy zapachowej do jogi. Na rynku istnieją także propozycje, które zawierają różnorodne kombinacje olejków. Pozwala to uzyskać pozytywny wpływ na kilka czakr jednocześnie. W ten sposób powstają także unikatowe kompozycje zapachowe, które pomogą wprawić daną osobę w pozytywny nastrój.

Świeczki z minerałami

Od tysięcy lat wiele różnych kultur wykorzystuje minerały w praktykach uzdrawiania i medytacji. Na rynku pojawiły się więc propozycje świec do jogi, w których zostały zatopione wyjątkowe kamienie mające na celu spotęgować właściwości energetyczne świecy. Warto zauważyć, że podobnie jak w przypadku olejków eterycznych, różne minerały mają inne działanie. Przykładowo kwarc różowy pobudza wyobraźnię, a także sprzyja kreatywności, agat zielony natomiast dodaje odwagi i wspomaga ugruntowanie i stabilizację emocjonalną. Przed dokonaniem wyboru należy więc zapoznać się z właściwościami danych kamieni, aby działały one najbardziej efektownie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl