Czym cechują się ekologiczne świeczki sojowe i rzepakowe?

0
Czym cechują się ekologiczne świeczki sojowe i rzepakowe?

Świeczki to nieodłączny element w naszych domach, pozwalający na stworzenie przyjemnej atmosfery i relaksu po ciężkim dniu i umilający spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi. Jednakże wiele ze świec dostępnych na rynku jest wytwarzana z wosku parafinowego, który może stanowić zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka.

W dobie narastającej potrzeby dbania o dobro naszej planety, w walce o ograniczenie śladu węglowego liczy się każdy, nawet najmniejszy krok. Z tego względu wiele osób poszukuje ekologicznych alternatyw wobec powszechnie stosowanych produktów.

Czy sojowe i rzepakowe świece są eko? Co znaczy, że świeczki zapachowe są ekologiczne? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł!

Jakie kryteria decydują o tym, że świece są ekologiczne?

Świece zapachowe są uznawane za ekologiczne, kiedy spełniają określone kryteria, związane z ich produkcją, składem oraz wpływem na środowisko naturalne. Wśród nich możemy wyróżnić kilka najważniejszych, do których z pewnością w pierwszym rzędzie zaliczają się surowce. Ekologiczne świece powinny być wytwarzane z naturalnych materiałów, takich jak wosk pszczeli, czy woski roślinne np. z soi, rzepaku lub innych olejów roślinnych.

Eko świeczki cechuje również produkcja przyjazna dla ludzi oraz środowiska. Oznacza to, że procesy ich wytwarzania przeprowadzane są z zastosowaniem metod minimalizujących emisję szkodliwych substancji.

Z tych właśnie względów ekologiczne świece zapachowe powinny być też aromatyzowane za pomocą naturalnych olejków eterycznych, a nie sztucznych substancji zapachowych, które mogą zawierać niebezpieczne związki chemiczne.

Bardzo istotnym kryterium jest ponadto biodegradowalność. Świece eko są wytwarzane z komponentów, które łatwo się rozkładają, co oznacza, że materiał, z którego są formowane, może zostać rozłożony w naturalny sposób na składniki chemiczne niestanowiące zagrożenia dla środowiska.

Świadomi odpowiedzialności wytwórcy eko świec zapachowych przykładają ogromną wagę nie tylko do rodzaju wosku, knota i olejków zapachowych, ale także do opakowania. W konsekwencji ekologiczne świeczki są pakowane na przykład w kartonowe pudełka i pojemniki podlegające recyklingowi.

eko świece zapachowe

Czy sojowe i rzepakowe świece są eko?

Świeczki sojowe i rzepakowe są wytwarzane z naturalnych surowców: utwardzonego oleju sojowego lub rzepakowego. Ich wosk jest wolny od niebezpiecznych związków chemicznych. Wytwarzanie ekologicznych świeczek wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego powoduje, że cieszą się ogromną popularnością wśród wegan.

Proces produkcji świec zapachowych ekologicznych nie wymaga stosowania chemikaliów ani innych szkodliwych substancji. Nie zawierają one ropy naftowej i jej pochodnych - herbicydów i pestycydów. Emitują aż o 90% mniej dwutlenku węgla niż parafinowe odpowiedniki. Podczas spalania nie wydzielają toksyn, co czyni je bezpieczniejszymi dla zdrowia człowieka.

Eko świeczki jako najlepsze rozwiązanie

Warto też zaznaczyć, że eko świece palą się wolniej i równomierniej, co oznacza, że są bardziej wydajne i trwałe. Wosk rzepakowy i sojowy spala się o 50% wolniej niż parafina, można więc o wiele dłużej cieszyć się niezwykłym blaskiem świecy oraz ulubionymi zapachami.

Woski te są także łatwiejsze do czyszczenia w porównaniu z parafinowym, dzięki czemu eko świeczki pozostawiają mniej osadów.

Ponadto wosk sojowy i rzepakowy jest biodegradowalny - może zostać łatwo zutylizowany, nie stanowiąc zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Podsumowując: ekologiczne świeczki sojowe i rzepakowe są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych świeczek parafinowych, mogących zawierać substancje rakotwórcze. Nie szkodzą naszemu zdrowiu, pozostają przyjazne dla planety, a jednocześnie ich czyste spalanie długo trwa. Dlatego też sojowe i rzepakowe świece eko to idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą w swoim domu lub miejscu pracy wprowadzić bardziej ekologiczne rozwiązania, ciesząc się zarazem elegancją formy produktu oraz wspaniałymi, relaksującymi aromatami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl